Що робити якщо ви потрапили в ДТП: 6 оловних правил

Що робити якщо ви потрапили в ДТП: 6 правил | Luxrental

Що робити якщо ви потрапили в ДТП: 6 правил

Пересування на транспортних засобах завжди несе в собі свого роду ризики. Навіть досвідчений водій, коду потрапляє в нестандартну ситуацію, може зробити помилки, вчасно не відреагувати, або ж з вини іншого водія, стати учасником дорожньо-транспортної пригоди. Якщо все ж ви потрапили в аварію, не варто панікувати, спочатку ви повинні розібратися хто є винуватцем цієї події. Одне з перших дій, які ви повинні зробити — зателефонувати за номером 102 і повідомити поліції про ДТП, якщо є постраждалі, викликати швидку допомогу за номером 103. Вчасно відреагувавши на цю ситуацію, відразу викликавши швидку допомогу, ви можете спасти людське життя. Ви завжди повинні пам'ятати про це.
Що робити якщо ви потрапили в ДТП

  • Не панікувати. Ситуація вже сталася, тому тепер необхідно шукати оптимальний вихід. Якщо в ДТП винні не ви, то радимо вам уважно стежити за другим учасником події, щоб він не став приховувати якісь докази чи не намагався виїхати з місця аварії до приїзду поліції.
  • Увімкніть знак аварійної зупинки і відзначте місце аварії дорожніми трикутниками.
  • Якщо в ДТП є постраждалі, негайно викликайте машину швидкої допомоги і постарайтеся надати людині первинну медичну допомогу, якщо це можливо.
  • Пильно вивчіть місце аварії. Огляньте місце на наявність камер спостереження на ближніх будівлях, це в цілому дуже допоможе розібратися у справі. Якщо є свідки аварії, попросіть їх допомоги. По приїзду поліції, свідки зможу дати свідчення, що значно допоможе у вирішенні ситуації.
  • Ні в якому разі не пересувайте ваш транспортний засіб. Після аварії, всі автомобілі повинні залишатися на своїх місцях.
  • Поліція зобов'язана внести в протокол всі дані про аварію. Марки автомобіля, ПІБ учасників і свідків, номери телефонів, адреси проживання, адресу місця де сталося ДТП, марки і номери автомобілів.

У кожного водія є страховий поліс, який в кінцевому підсумку зможе зіграти основну роль, якщо на місці події не виявилося постраждалих. Страхова компанія зобов'язана покрити всі витрати з ремонту автомобіля, тому уважно простежте, щоб співробітники поліції внесли в протокол абсолютно всі пошкодження, які отримав ваше авто.
що робити якщо ви потрапили в дтп

Що робити якщо ви потрапили в ДТП на орендованому автомобілі

Якщо сталася неприємна ситуація і ви потрапили в аварію на орендованому авто, вам також як і у випадку з власним автомобілем — не варто панікувати. Ви повинні виконати всі інструкції, які зазначені в тексті вище, але після того, як ви викликали поліцію і швидку допомогу (якщо знадобилася), ви повинні зателефонувати в компанію прокату авто і докладно розповісти про подію. Ви повинні розуміти, що прокатна компанія зобов'язана дізнатися всі нюанси ДТП, щоб звернутися в страхову компанію для відшкодування збитків. Після прибуття співробітників поліції, вам необхідно взяти у них всі документи, які були оформлені на місці події та передати їх сервісу по оренді авто. Дотримуйтесь порад співробітника прокатної компанії, він підкаже вам ваші подальші дії.
що робити якщо ви потрапили в дтп

Якщо в ході подій ви не порушували правила ПДРстрахова компанія відшкодує всі збитки, які були заподіяні автомобілю. Але, якщо ви порушили правила і є винуватцем аварії, прокатна компанія не зможе повернути вам заставну суму, яку ви залишали, коли брали авто в оренду. Якщо ж винуватцем ДТП визнають іншого учасника аварії, прокатна компанія поверне вам заставну суму в повному обсязі.

Сідаючи за кермо автомобіля, ви повинні усвідомлювати всю серйозність ваших дій. Ні в якому разі не сідайте за кермо автомобіля у нетверезому стані, наркотичному сп'янінні, у стресових ситуаціях або ж, якщо ви маєте проблеми зі здоров'ям. Ви піддаєте небезпеці не тільки себе, але й інших людей, яких ви можете зустріти на своєму шляху. Бережіть себе і своїх близьких і завжди пам'ятайте про те, що на дорозі завжди потрібно бути гранично уважним!
Перед бронюванням автомобіля, рекомендуємо ознайомитися з умовами оренди.
Бажаємо вам не порушувати правила дорожнього руху і ніколи не потрапляти в неприємні ситуації з дорожньо-транспортними пригодами.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *